Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to bezpieczny zabieg wykorzystujący nieinwazyjne fale ultradźwiękowe w celu likwidacji niepożądanych komórek tłuszczowych, pozwalający osiągnąć efekt typowy dla liposukcji chirurgicznej. Modeluje sylwetkę i redukuje centymetry w obwodzie ciała.

Poprzez działanie ultradźwiękami o określonej, niskiej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje rozbicie komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze (wolne kwasy tłuszczowe i glicerol) są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ten sposób można przyśpieszyć efekt redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z „trudnych” obszarów, np. ud, pośladków, talii, bioder czy ramion.

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej posiada głowicę na podczerwień IR – ogrzewającą obszary poddawane działaniu ultradźwięków, co sprzyja „upłynnieniu tkanki tłuszczowej” i głębszemu wnikaniu fali ultradźwiękowej. Połączenie tych dwóch bodźców sprawia, że efekty kuracji są bardzo widoczne a zabieg jest doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznych.

Wskazania do zabiegu:

– Rozstępy
– Blizny zanikowe
– Nadwaga
– Cellulit
– Otyłość

Przeciwwskazania do zabiegu: 

– Ciąża i okres laktacji
– Nieunormowane ciśnienie tętnicze
– Choroby nowotworowe przed upływem 5 lat od ich wyleczenia
– Niewydolność krążenia
– Stany wyniszczenia czynna gruźlica płuc
– Zaawansowana miażdżyca obwodowa
– Mikroangiopatia cukrzycowa
– Zmiany troficzne żylno-chłonne
– Zakrzepowa choroba żył kończyn dolnych
– Stany bakteryjne skóry i tkanek miękkich
– Krwawienia
– Alergie na kosmetyki użyte do zabiegu
– Przerwana ciągłość naskórka
– Implanty metalowe w okolicach zabiegowych
– Rozruszniki serca, zastawka
– Osteoporoza
– Cukrzyca
– Choroby wątroby
– Menstruacja
– Epilepsja
– Stwardnienie rozsiane

Pacjent powinien przez co najmniej kilka dni przed za­biegiem zwiększyć spożycie płynów o około 1-1,5 l dzien­nie w stosunku do normalnie spożywanej ilości.  Należy pić głównie niegazowaną wodę wysoce zmineralizowaną. Dzięki temu następuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnie­nia prawidłowego procesu jej rozbicia. Po zabiegu pacjent również powinien pić więcej płynów, by zapewnić prawi­dłowe oczyszczanie organizmu z tłuszczu i powstających w procesie jego rozkładu toksyn oraz usprawnić pracę układu limfatycznego.

Częstotliwość zabiegów: 1 x tydzień

Seria: 10 zabiegów

Zabieg przypominający 1 x w miesiącu